PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ NIEPODLEGŁOŚĆ OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 14 listopada w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Przedszkolaki z gr. IV wraz z Paniami od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. W przepięknej żołnierskiej scenerii, przebrane za żołnierzy, harcerzy, wojenne sanitariuszki wprowadziły wszystkich w nastrój radosnego obchodzenia Polskiego Święta Narodowego. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali Rodzice dzieci, którzy po mistrzowsku odegrali scenkę "O Orle Białym" a następnie zaśpiewali pieśń "Jak długo w sercach naszych". Każda grupa - najstarszych przedszkolaków, zaśpiewała swoją przygotowaną pieśń patriotyczną z różnych okresów historycznych, wyrażając przez wspólne śpiewanie swój szacunek i miłość do Ojczyzny. Zakończeniem uroczystości był poczęstunek patriotycznymi ciasteczkami i pamiątkowe zdjęcia z Rodzicami - aktorami :). Jeszcze raz dziękujemy - Rodzicom dzieci gr. IV - za Waszą obecność i zaangażowanie.

Poznajemy zwierzątka domowe, gr. III

Realizując temat kompleksowy "Poznajemy zwierzątka domowe" Michałek z gr. III przyniósł do przedszkola swojego chomika- Pusię. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły nowe zwierzątko w grupie.
Poznały wygląd chomika, jego sposób odżywiania się, mogły zobaczyć jak bawi się np. na kołowrotku czy zjeżdżalni. Dowiedziały się jak ważna jest opieka nad zwierzątkiem, które bez naszej pomocy nie przetrwałoby.

Niepodległa do hymnu

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, gr. III

Od 2007 roku 8 listopada kraje europejskie obchodzą Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dlatego dzieci z gr. III postanowiły wziąć udział w tym ważnym dniu by zapadł na długo w naszej pamięci i utrwalał dobre nawyki żywieniowe. Przedszkolaki wykonały jajeczne myszki z jajek, rzodkiewek, szczypiorku i pieprzu.

Przegląd Pieśni Patriotycznej i o Polsce, gr. V

Dn. 7.11.2019r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i o Polsce. Nasze przedszkole reprezentował Tomasz Misiak z gr. V, przygotowany przez nauczycielki Wiesława Koziara i Renata Pietrasik. Tomuś śpiewał piosenkę "Przybyli Ułani" i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.

Sok warzywno - owocowy gr.II

Maluchy wraz z nauczycielką zrobiły sok z przyniesionych przez nie warzyw i owoców.
Poznały pracę sokowirówki i dowiedziały się, że z urządzeń elektrycznych można korzystać tylko pod opieką osoby dorosłej.
Degustowały sok, który im bardzo smakował ponieważ same go zrobiły.

Jesienne mandele, gr. II

Dzieci z grupy II układały z darów jesieni mandale przez co poznały pojęcie rytmu w matematyce. Poprzez takie zabawy doskonaliły myślenie i piękno barw jesieni.

Matematyka na wesoło, gr. II

Maluchy w zabawie matematycznej wykorzystały figury geometryczne do przeliczania i nazywania kolorów i kształtów. Dzieci z uwagą słuchały poleceń nauczyciela i układały różnorodne rytmy.

XIX BIESIADA LITERACKA

W dniu 24. X. 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy odbyła się XIX BIESIADA LITERACKA- Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz Konkurs Literacki dla uczniów z klas IV-VIII. Biesiada odbyła się pod hasłem „Za oknem już jesień…”. Konkurs patronował Burmistrza Miasta Dębica oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy. Nasze przedszkole reprezentowała Bianka B. z gr. VI z wierszem D. Gellner pt.: „Jesień u fryzjera”. Dziewczynka zdobyła III miejsce. Gratulacje!!!

Z miłości do Małej Ojczyzny- gr. IV

16.10.2019 odbywały się Miejskie Obchody Dnia Patronki Miasta Dębicy. Pod figurkę Świętej Jadwigi, znajdującą się obok debickiego ratusza przyszły również w tym czasie 5- latki z naszego przedszkola. Miały okazję zobaczyć barwny korowód szkół, przedstawicieli  władz samorządowych, pocztów sztandarowych i Miejską Orkiestrę Detą. Wszyscy oddali hołd księżnej. Święta Jadwiga Śląska jest patronką naszego miasta od 2008 roku. Dębica jest pierwszym miastem, któremu za zgodą Stolicy Apostolskiej patronuje święty. Przedszkolaki za udział w uroczystości otrzymały pamiątkowy breloczek ze Św. Jadwigą i herbem Dębicy.

Spotkanie z pułkownikiem W. Szmajda- gr. III,IV,V,VI

22 października nasze przedszkole odwiedził gość specjalny- pułkownik Wojciech Szmajda.
Pan pułkownik na spotkanie przybył z ogromnym wyposażeniem. Podczas swojej prezentacji przedstawił obowiązki każdego żołnierza, a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo i zaznaczył, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i ruch. Opowiedział też o trudnym czasie, kiedy przebywał na misji. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Pan pułkownik cierpliwie odpowiadał na wszystkie, nawet czasem kłopotliwe pytania przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu. Ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych milusińskich.

Wyjście pod pomnik patronki Miasta Dębica, gr. V i VI

13 października dzieci z gr. V i VI odbyły wycieczkę pod pomnik św. Jadwigi- patronki Miasta Dębica, pomnik Jana Pawła II i Plac Solidarności.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

14 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy IV i V.
Przedszkolaki w jesiennej scenerii podziękowały nauczycielom oraz pracownikom obsługi za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Poprzez wiersze, piosenki i życzenia dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi, cierpliwość i miłość.

Dzień Przedszkolaka w gr. II