Wycieczka na Policję

4 maja po śniadaniu starszaki i średniaki udały się na Komendę Policji w Dębicy. Głównym celem było zapoznanie się z pracą policjanta. Dzięki uprzejmości pań i panów policjantów dzieci poznały Komendę od podszewki. Na początku pan policjant przedstawił dzieciom mini quiz, którego tematyka obejmowała bezpieczeństwo na wakacjach, w samochodzie, pieszo i rowerem, podjęto tematy: jak należy zachowywać się w domu, w przedszkolu, w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami. Następnie przedszkolaki zwiedzały każde piętro i pokój budynku Policji. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców dzieci, które wnikliwie analizowały swoje linie papilarne, pokazano również jak pobiera się kod DNA ze śliny, za pomocą specjalnej pałeczki. Wielką atrakcja okazało się tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały cukierki i z bagażem wrażeń oraz dużą ilością nowych wiadomości powróciły do przedszkola.