Zakładamy zielony kącik

„W naszym ogródeczku zrobimy porządki,
zrobimy porządki, zrobimy porządki.
Wygrabimy ścieżki, przekopiemy grządki,
przekopiemy grządki, raz, dwa, trzy." (...)

Świat dookoła robi się coraz bardziej zielony… w końcu wiosna do nas nadchodzi.
Jednym z zadań, jakie realizujemy co roku w pracy z dziećmi są  zadania o tematyce przyrodniczej poprzez kontakt z przyrodą, która stanowi bogate źródło wrażeń, przeżyć, doznań  a także wywołuje chęć aktywnego działania.
Bezpośrednie zetknięcie z otoczeniem przyrodniczym wywołuje u dziecka zdziwienie, nasuwa wiele pytań, stwarza szerokie możliwości doświadczeń umysłowych, wpływających na jego rozwój intelektualny. Realizując to zadanie, postanawiamy zakładać zielone kąciki przyrody.
Dzieci z wszystkich grup wiekowych przynoszą cebulki kwiatów, nasiona oraz kiełki. Pod opieką nauczyciela sadzą i sieją nasionka, podlewają i pielęgnują rośliny. Przedszkolaki czerpią z tych zajęć mnóstwo radości i nauki o otaczającej nas przyrodzie, co przedstawiają poniższe zdjęcia.