Desery owocowe w gr. IV

Kierując się tematyką kompleksową „Zdrowe odżywianie” 15.11.2018r. grupa IV postanowiła samodzielnie przygotować zdrową, witaminową przekąskę. Trzeba przyznać, że było trochę przygotowań, ponieważ najpierw posegregowaliśmy wszystkie owoce, które dzieci przyniosły do przedszkola. Później je umyliśmy, a następnie wyszorowaliśmy nasze rączki i ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Z kolei pod czujnym okiem pani Agnieszki przedszkolaki przystąpiły do krojenia owoców i wsypywania ich do swoich pucharków. Potem nastąpiło wymieszanie wszystkich witaminowych słodkości, z których powstała zdrowa sałatka. Gdy już wszystko było gotowe dzieci z chęcią zasiadły do witaminowej uczty. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania deseru owocowego, gdyż najbardziej smakuje posiłek przygotowany samodzielnie. Przygotowanie deseru owocowego dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.