Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2019

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze przedszkole uczciło barwy ojczyste 26 kwietnia. Uroczystość przygotowały nauczycielki K. Koziara i A. Wojtynkiewicz wraz z dziećmi gr. II. Maluchy zatańczyły piękny ludowy taniec „Krakowiak”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o Ojczyźnie, a także przedstawiły inscenizację ruchową do cudownej i wyniosłej piosenki pt.„Flaga”.

Na koniec w ramach realizacji zadania  z planu rocznego wszystkie grupy wiekowe wystąpiły z własną twórczością- tańcem lub piosenką związaną z naszą kochaną Ojczyzną.

W czasie okolicznościowego spotkania dzieci miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe należy szanować.