Wizyta psów berneńskich w gr. III

W środę  27.11.2019r odwiedzili nas wyjątkowi goście : Pani treserka psów z DogCamp i DogSpa Pani Anna Ząbek oraz Pani Agnieszka Korzeń wraz ze swoimi psami rasy Berneński Pies Pasterski: Zoją i Tarotem.  Wizyta ta odbyła się w związku z trwającą w III grupie innowacją pedagogiczną „Mój przyjaciel pies”.

Wizyta psa w przedszkolu to wydarzenie nowe i ekscytujące dla dzieci. Dzieci zapoznały się z poprawnym postępowaniem wobec psa, by unikać zagrożeń. Dowiedziały się jak należy postępować w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Nauczyły się również jak należy podchodzić do psa, by go pogłaskać w obecności jego właściciela. Pani Agnieszka przekazała dzieciom również kilka ciekawostek na temat pielęgnacji psów oraz pokazała stroje, które można im założyć. Chętne dzieci mogły uczesać pieski.

Przesympatyczne pieski, lubiące kontakt z dziećmi chwaliły się również przed naszymi przedszkolakami znanymi sobie sztuczkami. Na koniec zajęć dzieci i psy stały się tak wielkimi przyjaciółmi, że psy  jadły im z ręki. Ta wizyta pozostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas. 

Składamy serdeczne podziękowania mamie Ewy B. z gr. III za zorganizowanie spotkania.