Wysyłamy kartki świąteczne, gr. III

11.12.2019r. dzieci z gr. III wybrały się do Głównego Urzędu Pocztowego przy ul. Głowackiego w Dębicy. Spotkanie zaczęliśmy od wysłania listów i własnoręcznego wrzucenia ich do skrzynki.
Celem tej wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Każdy przedszkolak miał okazję przybić pieczątkę- datownik. Wizyta na poczcie była także dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przedszkolaki otrzymały kartki i znaczki pocztowe do zabaw tematycznych, pamiątkowe pieczątki datownika oraz cukierki.

Na samo zakończenie dzieci  w podziękowaniu za bardzo miłą wizytę  wręczyły urzędnikom pocztowym podziękowanie oraz świąteczne drzewko z najlepszymi bożonarodzeniowymi życzeniami.