Noworoczne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu

W piątek 10.01.2020r. dzieci z gr. II, III i VI udały się do Domu Opieki Społecznej w Parkoszu. Przedszkolaki przygotowały montaż muzyczno-taneczny pt. „Noworoczne kolędowanie”. Dzieci zrobiły dużą niespodziankę seniorom i specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków, tańców i piosenek, które bez żadnej tremy zaprezentowały na przedstawieniu, wywołując uśmiech na twarzach podopiecznych z Parkosza. Podczas występu nie kryli oni wzruszenia oraz włączyli się do wspólnego kolędowania. Następnie wszyscy złożyliśmy sobie noworoczne życzenia a dzieci rozdały seniorom upominki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Taki wyjazd dał dzieciom naukę szacunku i współczucia oraz tolerancji dla różnic między ludźmi, np. tych wynikających z niepełnosprawności.