"Jesteśmy kucharzami" gr. I

21.02.2018r. w ramach realizacji tematu kompleksowego "Jesteśmy samodzielni w kuchni" oraz zadania z planu rocznego "Matematyka w kolorach" w gr. I odbył się biały dzień "Jesteśmy kucharzami". Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na kolor biały. Czekało na nich wiele niespodzianek. Na przedszkolaki czekał ubrany i zastawiony na biało stół. Za pomocą zmysłu smaku dzieci zgadywały co to za produkt, który używamy w kuchni, a były to m.in. twaróg, serek śmietankowy, mleko, ryż, jajko, jogurt i inne. Następnie wspólnie przeliczaliśmy białe produkty. Kolejno odbył się taniec ze zdrowymi produktami oraz balonikami, gdzie dzieci uczyły się rytmicznego poruszania do muzyki. Całość tańca kucharzy dopełniły czapki kucharskie, które bardzo spodobały się przedszolakom. Następną białą niespodzianką był konkurs jedzenia na czas oraz picie mleka. Na koniec dzieci w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach samodzielnie wykonały bitą śmietanę i ze smakiem zjadły ją z biszkoptami.