III akcja charytatywna "Serce za serce, dzieci-dzieciom"

W dniach 12.11.2019r.- 22.11.2019r. w Przedszkolu Miejskim Nr 11
w Dębicy już po raz trzeci została przeprowadzona akcja charytatywna
"SERCE ZA SERCE. DZIECI- DZIECIOM." 

Przedszkolaki okazały swoją bezinteresowną pomoc, otwarte serce
i bardzo chętnie wraz z rodzicami zaangażowały się w akcję. Codziennie przez dwa tygodnie przynosiły do przedszkola zabawki, misie, lalki, układanki, klocki, puzzle, a także słodycze. W ten sposób pomagały zabieganemu teraz
Św. Mikołajowi zebrać zabawki dla dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących pomocy z parafii Pustków Osiedle, tak aby mógł on dotrzeć wszędzie. 

Pomoc Św. Mikołajowi w zbieraniu zabawek w tym roku przekroczyła oczekiwania organizatorek. Kosz codziennie był pełen prezentów, a dzieci
z dużą radością zachęcały wchodzących do placówki ludzi, by pomogli potrzebującym.

 Organizując taką akcję organizatorki zbiórki: Katarzyna Koziara, Magdalena Górka, Agnieszka Majkowska oraz Anna Wojtynkiewicz- nauczycielki PM 11 chciały zwrócić uwagę dzieci, na fakt, że warto pomagać, ponieważ będąc darczyńcą jest się człowiekiem o wielkim sercu, a czynienie dobra powoduje, że ono powraca ze zdwojoną siłą. 

Głównym celem akcji było wywołanie uśmiechu i radości u dzieci dotkniętych  trudną sytuacją życiową. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za każdy dar serca, który z roku na rok uświadamia nam o wrażliwości oraz empatii rodziców i naszych podopiecznych- podkreślają nauczycielki.

Rodzice wraz z pociechami Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Dębicy kolejny raz pokazali, że mają złote serca. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu uśmiech zagości na twarzach niejednego dziecka.