Smerfowa wioska, zajęcie otwarte w gr. II

W dniu 14.02.2020 w grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Walentynki w smerfowej wiosce".
W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolorach biało - niebieskich. Podczas zajęć dzieci śpiewały i bawiły się przy muzyce Edumuz.
Poznały temat zwyczajów walentynkowych. Dzieci szukały i dopasowywały pocięte serca. Wysłuchały wiersza "Smerfy małe niebieskie ludki" i opowiadały na zadane im pytania związane z wierszem. Dopasowywały odpowiednie rzeczy do Smerfów oraz wymieniały ich imiona. Liczyły Smerfy oraz określały, których jest więcej a których mniej . Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonały walentynkową rybkę. W dalszej części dnia dzieci bawiły się przy Smerfnych hitach , ozdabiały ciasteczka białym lukrem i niebieska posypką. Odwiedziły nas również inne postacie z bajek. Na podwieczorek dzieci zjadły galaretką w kolorze niebieskim z bitą śmietaną oraz smerfowymi jagodami.