Noworoczne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu

W piątek 10.01.2020r. dzieci z gr. II, III i VI udały się do Domu Opieki Społecznej w Parkoszu. Przedszkolaki przygotowały montaż muzyczno-taneczny pt. „Noworoczne kolędowanie”. Dzieci zrobiły dużą niespodziankę seniorom i specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków, tańców i piosenek, które bez żadnej tremy zaprezentowały na przedstawieniu, wywołując uśmiech na twarzach podopiecznych z Parkosza. Podczas występu nie kryli oni wzruszenia oraz włączyli się do wspólnego kolędowania. Następnie wszyscy złożyliśmy sobie noworoczne życzenia a dzieci rozdały seniorom upominki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących. Taki wyjazd dał dzieciom naukę szacunku i współczucia oraz tolerancji dla różnic między ludźmi, np. tych wynikających z niepełnosprawności.


 

Wigilia 2019

W dniach 17,18,19,20 grudnia 2019r. starszaki wprowadzały w klimat świąteczny swoje Babcie i Dziadziów, Rodziców, Urząd Miejski w Dębicy oraz wszystkich przedszkolaków, pracowników i emerytów naszego przedszkola. Zaprezentowały swoje umiejętności podczas uroczystości Wigilijnej pt.: "Hej kolęda, kolęda”.


 

Życzenia

KIEDY JUŻ ZABŁYŚNIE NA NIEBIE PIERWSZA GWIAZDA
W TĄ GRUDNIOWĄ WIGILIJNĄ NOC
NIECH OGARNIE NAS UCZUCIE 
RADOŚCI, MIŁOŚCI I SZCZĘŚCIA
TAK SILNE, ABY TRWAŁO PRZEZ CAŁY NOWY 2020 ROK.

Z najlepszymi świątecznymi życzeniami
Rada Pedagogiczna, Dyrekcja
oraz cały personel Przedszkola.
 

Wysyłamy kartki świąteczne, gr. III

11.12.2019r. dzieci z gr. III wybrały się do Głównego Urzędu Pocztowego przy ul. Głowackiego w Dębicy. Spotkanie zaczęliśmy od wysłania listów i własnoręcznego wrzucenia ich do skrzynki.
Celem tej wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Każdy przedszkolak miał okazję przybić pieczątkę- datownik. Wizyta na poczcie była także dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przedszkolaki otrzymały kartki i znaczki pocztowe do zabaw tematycznych, pamiątkowe pieczątki datownika oraz cukierki.

Na samo zakończenie dzieci  w podziękowaniu za bardzo miłą wizytę  wręczyły urzędnikom pocztowym podziękowanie oraz świąteczne drzewko z najlepszymi bożonarodzeniowymi życzeniami. 


 

III akcja charytatywna "Serce za serce, dzieci-dzieciom"

W dniach 12.11.2019r.- 22.11.2019r. w Przedszkolu Miejskim Nr 11
w Dębicy już po raz trzeci została przeprowadzona akcja charytatywna
"SERCE ZA SERCE. DZIECI- DZIECIOM." 

Przedszkolaki okazały swoją bezinteresowną pomoc, otwarte serce
i bardzo chętnie wraz z rodzicami zaangażowały się w akcję. Codziennie przez dwa tygodnie przynosiły do przedszkola zabawki, misie, lalki, układanki, klocki, puzzle, a także słodycze. W ten sposób pomagały zabieganemu teraz
Św. Mikołajowi zebrać zabawki dla dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących pomocy z parafii Pustków Osiedle, tak aby mógł on dotrzeć wszędzie. 

Pomoc Św. Mikołajowi w zbieraniu zabawek w tym roku przekroczyła oczekiwania organizatorek. Kosz codziennie był pełen prezentów, a dzieci
z dużą radością zachęcały wchodzących do placówki ludzi, by pomogli potrzebującym.

 Organizując taką akcję organizatorki zbiórki: Katarzyna Koziara, Magdalena Górka, Agnieszka Majkowska oraz Anna Wojtynkiewicz- nauczycielki PM 11 chciały zwrócić uwagę dzieci, na fakt, że warto pomagać, ponieważ będąc darczyńcą jest się człowiekiem o wielkim sercu, a czynienie dobra powoduje, że ono powraca ze zdwojoną siłą. 

Głównym celem akcji było wywołanie uśmiechu i radości u dzieci dotkniętych  trudną sytuacją życiową. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne za każdy dar serca, który z roku na rok uświadamia nam o wrażliwości oraz empatii rodziców i naszych podopiecznych- podkreślają nauczycielki.

Rodzice wraz z pociechami Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Dębicy kolejny raz pokazali, że mają złote serca. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu uśmiech zagości na twarzach niejednego dziecka.


 

Mikołaj 2019

5 grudnia wszystkie dzieci odwiedził Święty Mikołaj i rozdał długo oczekiwane prezenty. Zanim to jednak nastąpiło odbyła się wspaniała zabawa z Kinder SID DJ Wodzirej. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gr. V, VI

Wyjazd do Teatru Solskiego na spektakl Królowa Śniegu 4 grudnia dostarczył dzieciom wiele wspaniałych wrażeń.


 

Dogoterapia w gr. I, II, III

W związku z realizacją innowacji pedagogicznej w gr. II i III odbyło się spotkanie z dogoterapii z psem rasy Cocker Spaniel o imieniu Kiara wraz z jego właścicielką Panią Patrycją Stefan- Henzel.


 

Aquafresh gr. III

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego dzieci z gr. III wzięły udział w Ogólnopolskim Programie Aquafresh, którego głównym celem jest profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. 


 

Andrzejki 2019

Końcem listopada w naszym przedszkolu w każdej grupie wiekowej odbyły się Andrzejki. W tym dniu nie odbyło się bez wielu ciekawych zabaw, tańców a także słodkości. Poniżej zdjęcia z różnych grup wiekowych.


 

Wizyta psów berneńskich w gr. III

W środę  27.11.2019r odwiedzili nas wyjątkowi goście : Pani treserka psów z DogCamp i DogSpa Pani Anna Ząbek oraz Pani Agnieszka Korzeń wraz ze swoimi psami rasy Berneński Pies Pasterski: Zoją i Tarotem.  Wizyta ta odbyła się w związku z trwającą w III grupie innowacją pedagogiczną „Mój przyjaciel pies”.

Wizyta psa w przedszkolu to wydarzenie nowe i ekscytujące dla dzieci. Dzieci zapoznały się z poprawnym postępowaniem wobec psa, by unikać zagrożeń. Dowiedziały się jak należy postępować w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Nauczyły się również jak należy podchodzić do psa, by go pogłaskać w obecności jego właściciela. Pani Agnieszka przekazała dzieciom również kilka ciekawostek na temat pielęgnacji psów oraz pokazała stroje, które można im założyć. Chętne dzieci mogły uczesać pieski.

Przesympatyczne pieski, lubiące kontakt z dziećmi chwaliły się również przed naszymi przedszkolakami znanymi sobie sztuczkami. Na koniec zajęć dzieci i psy stały się tak wielkimi przyjaciółmi, że psy  jadły im z ręki. Ta wizyta pozostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas. 

Składamy serdeczne podziękowania mamie Ewy B. z gr. III za zorganizowanie spotkania. 


 

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25.11.2019r. dzieci z naszego przedszkola świętowały Międzynarodowy Dzień Misia.
Zapoznały się z historią powstania tego święta, brały udział w różnych konkursach, zabawach oraz tańcach ze swoimi ulubionymi misiami.


 

PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ NIEPODLEGŁOŚĆ OJCZYZNY ŚWIĘTUJEMY.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 14 listopada w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Przedszkolaki z gr. IV wraz z Paniami od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. W przepięknej żołnierskiej scenerii, przebrane za żołnierzy, harcerzy, wojenne sanitariuszki wprowadziły wszystkich w nastrój radosnego obchodzenia Polskiego Święta Narodowego. Do wspólnego świętowania zaproszeni zostali Rodzice dzieci, którzy po mistrzowsku odegrali scenkę "O Orle Białym" a następnie zaśpiewali pieśń "Jak długo w sercach naszych". Każda grupa - najstarszych przedszkolaków, zaśpiewała swoją przygotowaną pieśń patriotyczną z różnych okresów historycznych, wyrażając przez wspólne śpiewanie swój szacunek i miłość do Ojczyzny. Zakończeniem uroczystości był poczęstunek patriotycznymi ciasteczkami i pamiątkowe zdjęcia z Rodzicami - aktorami :). Jeszcze raz dziękujemy - Rodzicom dzieci gr. IV - za Waszą obecność i zaangażowanie.


 

Poznajemy zwierzątka domowe, gr. III

Realizując temat kompleksowy "Poznajemy zwierzątka domowe" Michałek z gr. III przyniósł do przedszkola swojego chomika- Pusię. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyjęły nowe zwierzątko w grupie.
Poznały wygląd chomika, jego sposób odżywiania się, mogły zobaczyć jak bawi się np. na kołowrotku czy zjeżdżalni. Dowiedziały się jak ważna jest opieka nad zwierzątkiem, które bez naszej pomocy nie przetrwałoby. 


 

Niepodległa do hymnu

 

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, gr. III

Od 2007 roku 8 listopada kraje europejskie obchodzą Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa mają wpływ na późniejszy styl życia i odżywiania. Dlatego dzieci z gr. III postanowiły wziąć udział w tym ważnym dniu by zapadł na długo w naszej pamięci i utrwalał dobre nawyki żywieniowe. Przedszkolaki wykonały jajeczne myszki z jajek, rzodkiewek, szczypiorku i pieprzu. 


 

Przegląd Pieśni Patriotycznej i o Polsce, gr. V

Dn. 7.11.2019r. w Przedszkolu Miejskim Nr 10 odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i o Polsce. Nasze przedszkole reprezentował Tomasz Misiak z gr. V, przygotowany przez nauczycielki Wiesława Koziara i Renata Pietrasik. Tomuś śpiewał piosenkę "Przybyli Ułani" i zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.


 

Sok warzywno - owocowy gr.II

Maluchy wraz z nauczycielką zrobiły sok z przyniesionych przez nie warzyw i owoców.
Poznały pracę sokowirówki i dowiedziały się, że z urządzeń elektrycznych można korzystać tylko pod opieką osoby dorosłej.
Degustowały sok, który im bardzo smakował ponieważ same go zrobiły.

 
Więcej artykułów…