Jak powstaje chleb? gr. III

Dzieci z grupy III   dowiedziały się jak powstaje chleb, jakie są jego rodzaje  i skąd pochodzi mleko. Próbowały niektóre gatunki chleba, nazywały   przetwory mleczne kosztując niektóre z nich, określając ich smak oraz zapach.

Po prezentacji różnego rodzaju pieczywa: chleb, bułka, rogalik, chałka, bagietka z pomocą nauczyciela wykonały masę solną, z której ulepiły własny chlebek lub bułeczki. W ten sposób wykonane pieczywo posłuży do zabawy tematycznej w piekarnię, piekarzy itp.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

"Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę,
i zachęca ją do rozwijania jego indywidualnych talentów
oraz mocnych stron"   Barbara Cage

Przedszkolaki śpiewem, tańcem i wierszami uczciły DEN w przedszkolu. Podziękowały swoim paniom za serce, prace i trud włożony w ich wychowanie. Pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom przedszkola.

Magic Show

12.10.2018r. dzieci brały udział w spotkaniu z iluzjonistą "Magic Show".
Poznały wiele sztuczek, przy których dobrze się bawiły.

Sałatka owocowa w gr. II

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W dniu 5 października dzieci z gr. II z pomocą nauczyciela przygotowały pyszną sałatkę owocową. Było bardzo smacznie i kolorowo!

Jesień w przedszkolu

Prawdziwa Jesień zawitała w salach dzieci. Objawiła się swym bogactwem i pięknymi kolorami.

Filharmonia Podkarpacka

Październik w naszym przedszkolu rozpoczynamy serią spotkań z Filharmonia Podkarpacką z Rzeszowa.

Soki owocowe oraz lody w gr. III

Dzieci z grupy III wykonały z pomocą n-la sok owocowy, a następnie lody malinowo - jabłkowe. Przy okazji miały możliwość poznania zastosowania sokowirówki oraz kuchennego robota do pracy w kuchni. Potem odbyła się degustacja. Soki i lody były pyszne!

Owocowe szaszłyki w gr. III

Przedszkolaki z grupy III zakładały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi owocowym szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy nadziewał owoce na wykałaczki, tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Jesienne doświadczenia w gr. VI

Poznajemy różne zjawiska przyrody, robiąc proste i ciekawe doświadczenia.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka gr. II

W 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
Najważniejszym zadaniem w tym dniu jest dostarczenie wiele radości wszystkim dzieciom.
W grupie II maluchy również obchodziły to święto. Były zabawy z chustą animacyjną, balony z zadaniami, tor przeszkód, a także malowanie twarzy kolegów na specjalnej folii. Nie zabrakło też słodkości. Radość i uśmiech malował się na buzi każdego przedszkolaka. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy order.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka gr. III

W grupie III z okazji Dnia Przedszkolaka było wesoło i kolorowo. Dziewczynki ubrane były na różowo a chłopcy na niebiesko. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkiego poczęstunku. Dzieci uroczyście ślubowały być wzorowym przedszkolakiem a następnie wykonały pracę plastyczną, nabywając umiejętność pracy w zespole.

"Pasowanie na średniaka i starszaka"

Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty
będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie!
Będę dbał o zwierzęta i chronił kwiaty,
aby nasz  świat był piękny i bogaty.
Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył,
żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił.

Dla najstarszych grup w "STODOLE" odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka, połączone z pasowanie na starszaka i średniaka.
Dzieci bawiły się na placu, korzystały ze zjeżdżalni, uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach sportowych i wykazywały się umiejętnościami plastycznymi.
Po ciężkich trudach posilały się pieczonymi ziemniakami i kiełbaską.

"Bezpieczny przedszkolak"

Pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak" dzieci z grup II, III, V i VI wybrały się na skrzyżowanie i przejścia dla pieszych, celem nauki i przypomnienia sobie zasad bezpiecznego zachowania na ulicy.

WITAMY PO WAKACJACH

Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków i sympatyków naszego przedszkola po wakacjach.

WAKACJE

Kochane Dzieci i Rodzice!

Już wkrótce wakacje rozpoczniecie.

Dobry humor ze sobą zabierzecie.

Życzymy Wam, by ten czas był naprawdę wspaniały,

By niecodzienne miejsca swym urokiem Was zachwycały.

Dużo słoneczka na niebie, przyjaciół wielu,

Byście bezpiecznie dotarli do każdego celu.

Bezpiecznych i wesołych wakacji

życzy Dyrekcja i pracownicy przedszkola

Pożegnanie Przedszkola gr. VI

21 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym Jałowce odbyła się uroczystość Święta Rodziny oraz Zakończenia przedszkola przez starszaków. Cała uroczystość prowadzona była przez panią Annę W.

Dzień Dziecka,gr. III,IV,V,VI

30 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ DZIECKA.
Tego dnia nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw.
Wszyscy bawiliśmy się świetnie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pola Nadziei 2018

W tym roku Akcja Charytatywna POLA NADZIEI przebiegła w dwóch etapach. Pierwszy- konkurs plastyczny pocztówka dla chorego pod hasłem „Bądźcie wrażliwi na potrzeby wszystkich Waszych braci zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących”. W konkursie wzięło udział 10 dzieci z gr III, IV, V i VI. Drugi etap to zbiórka do puszek na terenie przedszkola. W kweście uczestniczyły dzieci z grupy VI z opiekunem.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II poprzez udział w Akcji Pola Nadziei organizowanej w naszym przedszkolu- zebraliśmy kwotę 490zł 76gr.

Więcej artykułów…